Toimintakalenteri2019-04-04T21:57:22+03:00

Tulevat tapahtumat

Nuorten tapahtumat, päiväkerhot ja pyhäkoulut löytyvät tämän sivun lopusta.

Tapahtumat toimitalolla ellei muuta ilmoitettu.

to 27.2.13:30Seurat(Riistaveden palvelukeskus)
la 29.2.19:00Seurat
su 1.3.15:30Seurat
su 1.3.17:00Seurat
ke 4.3.19:00Seurat
ke 4.3.20:00Yleinen iltakyläPaikka ilm. myöhemmin
to 5.3.10:45Seurat(Tuusniemen palvelukeskus)
la 7.3.19:00Seurat
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 8.3.15:30Seurat
su 8.3.17:00Seurat
ma 9.3.13:30Seurat(Mäntylän palvelukeskus)
ti 10.3.12:00tiistaikerhoAihe: Syntymäpäivät
ke 11.3.19:00Seurat
la 14.3.13:30Seurat(Leväsen palvelukeskus)
la 14.3.19:00Seurat
su 15.3.10:00Juankosken kirkkopyhä, messu(Juankosken kirkko)
su 15.3.11:30Kirkkopyhä kahvit(Juankosken srk-talo)
su 15.3.12:00Seurat(Juankosken srk-talo)
su 15.3.15:30Seurat
su 15.3.17:00Seurat
ke 18.3.19:00Seurat
la 21.3.19:00Seurat
su 22.3.15:00Seurat(Siilinjärven kirkko)
su 22.3.15:30Seurat
su 22.3.17:00Seurat
ma 23.3.18:00NaisteniltaAihe: Valintojen maailmassa
ti 24.3.12:00TiistaikerhoAihe, Maailman kuva ennen ja nyt
ke 25.3.19:00Seurat
to 26.3.13:30Seurat(Riistaveden palvelukeskus)
la 28.3.18:00Itä-Suomen nuortenpäivät 28-29.3
la 28.3.18:00Messu(Alavan kirkko), Itä-Suomen nuortenpäivät
la 28.3.19:45IltapalaItä-Suomen nuortenpäivät
la 28.3.20:30PuheenvuoroAihe, Netti vaarana ja varjelijana
su 29.3.13:00Kaavin kirkkopyhämessu Kaavin kirkossa
su 29.3.14:00SeuratItä-Suomen nuortenpäivät
su 29.3.14:00Seuratkahvit ja seurat Kaavin srk-talolla
su 29.3.15:00KahvitItä-Suomen nuortenpäivät
su 29.3.15:30Alustus ja keskusteluAihe, Jumalan terve, Itä-Suomen nuortenpäivät
su 29.3.17:30Ruokailu ja kahvitItä-Suomen nuortenpäivät
su 29.3.18:30Laulutuokio ja iltahartausItä-Suomen nuortenpäivät
ti 31.3.09:30Perhekerho
ti 31.3.09:30Siilinjärven perhekerhoS&P Venäläisellä
ke 1.4.19:00Pääsiäislauluilta(Alavan kirkko)
to 2.4.10:45Seurat(Tuusniemen palvelukeskus)
la 4.4.18:00Miestenilta
la 4.4.18:00Seurat(Puijon kirkko)
su 5.4.14:00Seurat
su 5.4.15:30Seurat
su 5.4.17:00Seurat
ti 7.4.12:00tiistaikerhoAihe: Raamatun äärellä
ke 8.4.19:00Seurat
pe 10.4.15:30Seurat: Pitkäperjantai
pe 10.4.17:00Seurat: Pitkäperjantai
su 12.4.15:30Seurat: 1. pääsiäispäivä
su 12.4.17:00Seurat: 1. pääsiäispäivä


Nuorille

pe 13.3.18:30Yläkouluilta
pe 13.3.19:00Raamattuluokka, KuopioLyyra, Hannikaisenkatu 12
pe 13.3.19:00Raamattuluokka, SiilinjärviYlikärpällä, Koikantie 36
pe 20.3.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 27.3.18:30Yläkouluilta
pe 27.3.19:00Raamattuluokka, KuopioPuhakalla, Lyhdekuja 8
pe 27.3.19:00Raamattuluokka, SiilinjärviKorhosella, Parkkilantie 259
pe 3.4.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 24.4.19:00Raamattuluokka, KuopioJuvosella, Lakuniementie 12
pe 24.4.19:00Raamattuluokka, SiilinjärviKaarivaaralla, Taulumäentie 77

Tulevat tapahtumat

Nuorten tapahtumat, päiväkerhot ja pyhäkoulut löytyvät tämän sivun lopusta.

Tapahtumat toimitalolla ellei muuta ilmoitettu.

to 27.2.13:30Seurat
(Riistaveden palvelukeskus)
la 29.2.19:00Seurat
su 1.3.15:30Seurat
su 1.3.17:00Seurat
ke 4.3.19:00Seurat
ke 4.3.20:00Yleinen iltakylä
Paikka ilm. myöhemmin
to 5.3.10:45Seurat
(Tuusniemen palvelukeskus)
la 7.3.19:00Seurat
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 8.3.15:30Seurat
su 8.3.17:00Seurat
ma 9.3.13:30Seurat
(Mäntylän palvelukeskus)
ti 10.3.12:00tiistaikerho
Aihe: Syntymäpäivät
ke 11.3.19:00Seurat
la 14.3.13:30Seurat
(Leväsen palvelukeskus)
la 14.3.19:00Seurat
su 15.3.10:00Juankosken kirkkopyhä, messu
(Juankosken kirkko)
su 15.3.11:30Kirkkopyhä kahvit
(Juankosken srk-talo)
su 15.3.12:00Seurat
(Juankosken srk-talo)
su 15.3.15:30Seurat
su 15.3.17:00Seurat
ke 18.3.19:00Seurat
la 21.3.19:00Seurat
su 22.3.15:00Seurat
(Siilinjärven kirkko)
su 22.3.15:30Seurat
su 22.3.17:00Seurat
ma 23.3.18:00Naistenilta
Aihe: Valintojen maailmassa
ti 24.3.12:00Tiistaikerho
Aihe, Maailman kuva ennen ja nyt
ke 25.3.19:00Seurat
to 26.3.13:30Seurat
(Riistaveden palvelukeskus)

Nuorille

pe 13.3.18:30Yläkouluilta
pe 13.3.19:00Raamattuluokka, Kuopio
Lyyra, Hannikaisenkatu 12
pe 13.3.19:00Raamattuluokka, Siilinjärvi
Ylikärpällä, Koikantie 36
pe 20.3.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 27.3.18:30Yläkouluilta
pe 27.3.19:00Raamattuluokka, Kuopio
Puhakalla, Lyhdekuja 8
pe 27.3.19:00Raamattuluokka, Siilinjärvi
Korhosella, Parkkilantie 259
pe 3.4.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 24.4.19:00Raamattuluokka, Kuopio
Juvosella, Lakuniementie 12
pe 24.4.19:00Raamattuluokka, Siilinjärvi
Kaarivaaralla, Taulumäentie 77


Päiväkerhot

to 27.2.17:30Kuopio
to 27.2.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 12.3.17:30Kuopio
to 12.3.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 19.3.17:30Kuopio
to 19.3.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 26.3.17:30Kuopio
to 26.3.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 2.4.17:30Kuopio
to 2.4.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)


Pyhäkoulut

Keskusta
la 7.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 15.3.15:30Rauhanyhdistyksen olohuone
su 22.3.15:30Rauhanyhdistyksen olohuone
su 19.4.15:30Rauhanyhdistyksen olohuone
Saaristokaupunki
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 15.3.11:00Nissisellä, Emännäntie 28
su 22.3.11:00Pöysköllä, Muikkukatu 20
su 29.3.11:00R&P Peltokorvella, Painikuja 12
su 19.4.11:00S&R Vallilla, Reviirikatu 37
Etelä-Kuopio A
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 15.3.11:00Hintikalla
su 22.3.11:00Mielityisellä
su 29.3.11:00Lähteenmäellä
su 19.4.11:00Mankisella
Etelä-Kuopio B
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 15.3.11:00Verrosella
su 22.3.11:00Korhosella
su 29.3.11:00Tuulilla
su 19.4.11:00Raunismaalla
Toivala-Muuruvesi
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 15.3.11:00Vikillä
su 22.3.11:00Piirosella
su 29.3.11:00S&K Heimosella
su 19.4.11:00Kraftilla
Itä-Siilinjärvi
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 15.3.11:00Markkasella (tervarinteentie 1)
su 22.3.11:00Savolaisilla (savolantie 10 )
su 29.3.11:00Ylösellä (takakaarre 9)
su 19.4.11:00Pitkälällä (kärrypolku 6)
Länsi-Siilinjärvi
su 8.3.14:30Yhteinen pyhäkoulu
su 15.3.11:30Raunismaalla, Vesijärventie 37 A 2
su 22.3.11:30Savelalla, Koivusaarentie 640
su 29.3.11:30E&P Sorannalla, Kevättömänpolku 19
su 19.4.11:30V&M Sorannalla, Kevättömänpolku 28