Toimintakalenteri2019-04-04T21:57:22+03:00

Tulevat tapahtumat

Nuorten tapahtumat, päiväkerhot ja pyhäkoulut löytyvät tämän sivun lopusta.

Tapahtumat toimitalolla ellei muuta ilmoitettu.

la 23.11.18:00Nuorten keskusteluilta: "Ymmärrämmekö erilaisuuttaa?"
la 23.11.18:00Miestenilta LekottajantuvallaReinikkalantie 6, Leppävirta
su 24.11.14:00Seurat ja julkaisutilaisuus
su 24.11.15:30SeuratSeurat klo 15.30
su 24.11.17:00SeuratSeurat klo 17
ke 27.11.19:00SeuratSeurat klo 19
to 28.11.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Riistaveden palvelukeskus)
la 30.11.16:00Joulumyyjäiset
la 30.11.18:00Iisalmen joululauluilta
su 1.12.14:30Yhteinen pyhäkouluYhteinen pyhäkoulu klo 14.30
su 1.12.15:30SeuratSeurat klo 15.30
su 1.12.17:00SeuratSeurat klo 17
ti 3.12.12:00TiistaikerhoTiistaikerho: Joulumessu klo 12 (Puijon kirkossa)
ti 3.12.19:00JoululauluiltaJoululauluilta 19:00 (Pyhän Johanneksen kirkko)
ti 3.12.19:00Jouluinen naisteniltaJouluinen naistenilta klo 19 (Siilinjärven kirkko)
to 5.12.10:45SeuratSeurat klo 10.45 (Tuusniemen palvelukeskus)
pe 6.12.15:30Itsenäisyyspäivän juhla ja seurat
pe 6.12.17:00SeuratSeurat klo 17
la 7.12.19:00SeuratSeurat klo 19
su 8.12.15:00SeuratSeurat klo 15 (Siilinjärven srk-talo)
su 8.12.15:30SeuratSeurat klo 15.30
su 8.12.17:00SeuratSeurat klo 17
ma 9.12.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Mäntylän palvelukeskus)
ti 10.12.09:30PerhekerhoPerhekerho klo 9.30
ti 10.12.09:30Perhekerho Siilinjärvi
ke 11.12.18:00Nuorten joulujuhla
to 12.12.13:00SeuratSeurat klo 13 (Riistaveden palvelukoti)
la 14.12.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Leväsen palvelukeskus)
la 14.12.19:00SeuratSeurat klo 19
su 15.12.15:30SeuratSeurat klo 15.30
su 15.12.17:00SeuratSeurat klo 17
to 19.12.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Riistaveden palvelukeskus)
su 22.12.14:00SeuratSeurat klo 14
ma 23.12.18:00JoulujuhlaJoulujuhla klo 18 (Tuomiokirkko)
to 26.12.18:00TapaninpäiväseuratTapaninpäiväseurat klo 18
su 29.12.15:30SeuratSeurat klo 15.30
su 29.12.17:00SeuratSeurat klo 17


Nuorille

pe 29.11.18:30Nuorten perjantai

Tulevat tapahtumat

Nuorten tapahtumat, päiväkerhot ja pyhäkoulut löytyvät tämän sivun lopusta.

Tapahtumat toimitalolla ellei muuta ilmoitettu.

la 23.11.18:00Nuorten keskusteluilta: "Ymmärrämmekö erilaisuuttaa?"
la 23.11.18:00Miestenilta Lekottajantuvalla
Reinikkalantie 6, Leppävirta
su 24.11.14:00Seurat ja julkaisutilaisuus
su 24.11.15:30Seurat
Seurat klo 15.30
su 24.11.17:00Seurat
Seurat klo 17
ke 27.11.19:00Seurat
Seurat klo 19
to 28.11.13:30Seurat
Seurat klo 13.30 (Riistaveden palvelukeskus)
la 30.11.16:00Joulumyyjäiset
la 30.11.18:00Iisalmen joululauluilta
su 1.12.14:30Yhteinen pyhäkoulu
Yhteinen pyhäkoulu klo 14.30
su 1.12.15:30Seurat
Seurat klo 15.30
su 1.12.17:00Seurat
Seurat klo 17
ti 3.12.12:00Tiistaikerho
Tiistaikerho: Joulumessu klo 12 (Puijon kirkossa)
ti 3.12.19:00Joululauluilta
Joululauluilta 19:00 (Pyhän Johanneksen kirkko)
ti 3.12.19:00Jouluinen naistenilta
Jouluinen naistenilta klo 19 (Siilinjärven kirkko)
to 5.12.10:45Seurat
Seurat klo 10.45 (Tuusniemen palvelukeskus)
pe 6.12.15:30Itsenäisyyspäivän juhla ja seurat
pe 6.12.17:00Seurat
Seurat klo 17
la 7.12.19:00Seurat
Seurat klo 19
su 8.12.15:00Seurat
Seurat klo 15 (Siilinjärven srk-talo)
su 8.12.15:30Seurat
Seurat klo 15.30
su 8.12.17:00Seurat
Seurat klo 17
ma 9.12.13:30Seurat
Seurat klo 13.30 (Mäntylän palvelukeskus)
ti 10.12.09:30Perhekerho
Perhekerho klo 9.30
ti 10.12.09:30Perhekerho Siilinjärvi
ke 11.12.18:00Nuorten joulujuhla
to 12.12.13:00Seurat
Seurat klo 13 (Riistaveden palvelukoti)
la 14.12.13:30Seurat
Seurat klo 13.30 (Leväsen palvelukeskus)
la 14.12.19:00Seurat
Seurat klo 19
su 15.12.15:30Seurat
Seurat klo 15.30

Nuorille

pe 29.11.18:30Nuorten perjantai


Päiväkerhot

to 28.11.17:30Kuopio (Rauhanyhdistys)
to 28.11.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 5.12.17:30Kuopio (Rauhanyhdistys)
to 5.12.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 12.12.17:30Joulujuhla harjoitukset rauhanyhdistyksellä


Pyhäkoulut

Keskusta
su 24.11.15:30Rauhanyhdistyksen olohuone
Saaristokaupunki
su 24.11.11:00Karsikkaalla, Havukkalandenkatu18
Etelä-Kuopio A
su 24.11.11:00Puhakalla
Etelä-Kuopio B
su 24.11.11:00Korhonen
Toivala-Muuruvesi
su 24.11.11:00K-P ja H Korhosella
Itä-Siilinjärvi
su 24.11.11:00H&M Mustonen (murrontie 64)
Länsi-Siilinjärvi
su 24.11.11:30Kraftilla, Itäkalliontie 4