Toimintakalenteri2019-04-04T21:57:22+03:00

Tulevat tapahtumat

Nuorten tapahtumat, päiväkerhot ja pyhäkoulut löytyvät tämän sivun lopusta.

Tapahtumat toimitalolla ellei muuta ilmoitettu.

ke 28.8.19:00SeuratSeurat klo 19
to 29.8.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Riistaveden palvelukeskus)
la 31.8.16:00Alueellinen lapsi- ja nuorisotyön virkistysiltaAlueellinen lapsi- ja nuorisotyön virkistysilta klo 16
la 31.8.19:00SeuratSeurat klo 19
su 1.9.15:30SeuratSeurat klo 15.30 ja 17
ma 2.9.18:00Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Saaristokaupunki+keskustaAlueelliset naistenillat, tutustuminen: Saaristokaupunki+keskusta (Mäntylällä)
ma 2.9.18:00Alueelliset naistenillat, tutustuminen: SiilinjärviAlueelliset naistenillat, tutustuminen: Siilinjärvi (Laturastin maja)
ma 2.9.18:00Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Etelä-KuopioAlueelliset naistenillat, tutustuminen: Etelä-Kuopio (Korteniemellä)
ke 4.9.19:00SeuratSeurat klo 19
to 5.9.10:45SeuratSeurat klo 10.45 (Tuusniemen palvelukeskus)
la 7.9.18:00Aviopuolisoiden ilta: "Arjessa jaksaminen"Aviopuolisoiden ilta: "Arjessa jaksaminen" klo 18
la 7.9.18:00SeuratSeurat klo 18 (Kallaveden kirkko)
su 8.9.10:00Tuusniemen kirkkopyhäMessu 10, kahvit 11, seurat 12 (Tuusniemen kirkko ja srk-koti)
su 8.9.15:00SeuratSeurat klo 15 (Siilinjärven srk-talo)
su 8.9.15:30SeuratSeurat klo 15:30 ja 17
ti 10.9.12:00Tiistaikerho
ke 11.9.19:00SeuratSeurat klo 19
la 14.9.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Leväsen palvelukeskus)
la 14.9.18:00Syysseurat/messuMessu klo 18 (Alavan kirkko)
la 14.9.19:30Iltapala
la 14.9.20:00Syysseuratklo 20 puheenvuoro "Viljelemään ja varjelemaan"
su 15.9.10:00Syysseurat/messuMessu klo 10 (Tuomiokirkko)
su 15.9.11:30Syysseuratruokailu 11.30, seurat 12.30 , kahvit 14 , seurat 15, ruokailu 16.30 ja seurat 17.30
ti 17.9.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Mäntylän palvelukeskus)
ke 18.9.18:00TutustumisiltaTutustumisilta klo 18
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (E-Kuopio)Alueelliset aikuisten iltakylät (E-Kuopio) klo 19 (Räihä T ja J)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Saaristokaupunki)Alueelliset aikuisten iltakylät (Saaristokaupunki) klo 19 (Peltokorpi A ja J)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Keskusta)Alueelliset aikuisten iltakylät (Keskusta) klo 19 (Lyyra M ja P)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Vuor-Toiv-Jännev-Riist)Alueelliset aikuisten iltakylät (Vuor-Toiv-Jännev-Riist) klo 19 (Heimonen S ja K)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Itä-Siili)Alueelliset aikuisten iltakylät (Itä-Siili) klo 19 (Oikarinen P ja M)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Länsi-Siili)Alueelliset aikuisten iltakylät (Länsi-Siili) klo 19 (Korhonen M ja T)
la 21.9.18:00Nuorten keskusteluilta: ”Anna meidän sanastasi saada voimaa, valoa”Nuorten keskusteluilta: ”Anna meidän sanastasi saada voimaa, valoa" klo 18
su 22.9.10:00Juankosken kirkkopyhäMessu 10, kahvit 11.30, seurat 12.30 (Juankosken kirkko ja srk-talo)
su 22.9.15:30SeuratSeurat klo 15.30 ja 17
ti 24.9.09:30Perhekerho
ti 24.9.09:30Perhekerho SiilinjärviPerhekerho Siilinjärvi (Saukolla)
ti 24.9.12:00Tiistaikerho
ke 25.9.19:00SeuratSeurat klo 19
to 26.9.13:30SeuratSeurat klo 13.30 (Riistaveden palvelukeskus)
pe 27.9.18:30YläkouluiltaYläkouluilta klo 18.30
la 28.9.16:00SyysmyyjäisetSyysmyyjäiset: klo 16 ruokailu, klo 17 alkuhartaus ja myyjäiset, klo 19 iltaohjelma ja iltahartaus
su 29.9.14:00SeuratSeurat klo 14, 15.30 ja 17
ma 30.9.18:00Naistenilta: "Uskovainen nainen"Naistenilta: "Uskovainen nainen" klo 18


Nuorille

pe 30.8.18:30YläkouluiltaYläkouluilta klo 18.30
pe 30.8.19:00RaamattuluokkaKukkalalla, Haminamäentie 126, Kuopio
pe 30.8.19:00RaamattuluokkaHöyhtyällä, Parkkilantie 257, Siilinjärvi
pe 6.9.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 13.9.18:30Yläkouluilta
pe 13.9.19:00RaamattuluokkaLinnalla, Ratsupolku 6, Kuopio
pe 13.9.19:00RaamattuluokkaHonkasella, Kasurilanmäentie 125, Siilinjärvi
pe 20.9.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 27.9.19:00RaamattuluokkaRaunismaalla, Tuulenpesä 12, Kuopio
pe 27.9.19:00RaamattuluokkaTervolla, Hirvikalliontie 25, Siilinjärvi

Tulevat tapahtumat

Nuorten tapahtumat, päiväkerhot ja pyhäkoulut löytyvät tämän sivun lopusta.

Tapahtumat toimitalolla ellei muuta ilmoitettu.

ke 28.8.19:00Seurat
Seurat klo 19
to 29.8.13:30Seurat
Seurat klo 13.30 (Riistaveden palvelukeskus)
la 31.8.16:00Alueellinen lapsi- ja nuorisotyön virkistysilta
Alueellinen lapsi- ja nuorisotyön virkistysilta klo 16
la 31.8.19:00Seurat
Seurat klo 19
su 1.9.15:30Seurat
Seurat klo 15.30 ja 17
ma 2.9.18:00Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Saaristokaupunki+keskusta
Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Saaristokaupunki+keskusta (Mäntylällä)
ma 2.9.18:00Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Siilinjärvi
Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Siilinjärvi (Laturastin maja)
ma 2.9.18:00Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Etelä-Kuopio
Alueelliset naistenillat, tutustuminen: Etelä-Kuopio (Korteniemellä)
ke 4.9.19:00Seurat
Seurat klo 19
to 5.9.10:45Seurat
Seurat klo 10.45 (Tuusniemen palvelukeskus)
la 7.9.18:00Aviopuolisoiden ilta: "Arjessa jaksaminen"
Aviopuolisoiden ilta: "Arjessa jaksaminen" klo 18
la 7.9.18:00Seurat
Seurat klo 18 (Kallaveden kirkko)
su 8.9.10:00Tuusniemen kirkkopyhä
Messu 10, kahvit 11, seurat 12 (Tuusniemen kirkko ja srk-koti)
su 8.9.15:00Seurat
Seurat klo 15 (Siilinjärven srk-talo)
su 8.9.15:30Seurat
Seurat klo 15:30 ja 17
ti 10.9.12:00Tiistaikerho
ke 11.9.19:00Seurat
Seurat klo 19
la 14.9.13:30Seurat
Seurat klo 13.30 (Leväsen palvelukeskus)
la 14.9.18:00Syysseurat/messu
Messu klo 18 (Alavan kirkko)
la 14.9.19:30Iltapala
la 14.9.20:00Syysseurat
klo 20 puheenvuoro "Viljelemään ja varjelemaan"
su 15.9.10:00Syysseurat/messu
Messu klo 10 (Tuomiokirkko)
su 15.9.11:30Syysseurat
ruokailu 11.30, seurat 12.30 , kahvit 14 , seurat 15, ruokailu 16.30 ja seurat 17.30
ti 17.9.13:30Seurat
Seurat klo 13.30 (Mäntylän palvelukeskus)
ke 18.9.18:00Tutustumisilta
Tutustumisilta klo 18
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (E-Kuopio)
Alueelliset aikuisten iltakylät (E-Kuopio) klo 19 (Räihä T ja J)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Saaristokaupunki)
Alueelliset aikuisten iltakylät (Saaristokaupunki) klo 19 (Peltokorpi A ja J)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Keskusta)
Alueelliset aikuisten iltakylät (Keskusta) klo 19 (Lyyra M ja P)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Vuor-Toiv-Jännev-Riist)
Alueelliset aikuisten iltakylät (Vuor-Toiv-Jännev-Riist) klo 19 (Heimonen S ja K)
pe 20.9.19:00Alueelliset aikuisten iltakylät (Itä-Siili)
Alueelliset aikuisten iltakylät (Itä-Siili) klo 19 (Oikarinen P ja M)

Nuorille

pe 30.8.18:30Yläkouluilta
Yläkouluilta klo 18.30
pe 30.8.19:00Raamattuluokka
Kukkalalla, Haminamäentie 126, Kuopio
pe 30.8.19:00Raamattuluokka
Höyhtyällä, Parkkilantie 257, Siilinjärvi
pe 6.9.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 13.9.18:30Yläkouluilta
pe 13.9.19:00Raamattuluokka
Linnalla, Ratsupolku 6, Kuopio
pe 13.9.19:00Raamattuluokka
Honkasella, Kasurilanmäentie 125, Siilinjärvi
pe 20.9.18:30Nuorten perjantai (NUPE)
pe 27.9.19:00Raamattuluokka
Raunismaalla, Tuulenpesä 12, Kuopio
pe 27.9.19:00Raamattuluokka
Tervolla, Hirvikalliontie 25, Siilinjärvi


Päiväkerhot

to 5.9.17:30Kuopio (Rauhanyhdistys)
to 5.9.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 12.9.17:30Kuopio (Rauhanyhdistys)
to 12.9.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 19.9.17:30Kuopio (Rauhanyhdistys)
to 19.9.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 26.9.17:30Kuopio (Rauhanyhdistys)
to 26.9.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)
to 3.10.17:30Kuopio (Rauhanyhdistys)
to 3.10.17:30Siilinjärvi (Siilinjärven seurakuntatalo)


Pyhäkoulut

Keskusta
su 1.9.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
su 8.9.15:30Rauhanyhdistyksen olohuone
su 22.9.15:30Rauhanyhdistyksen olohuone
su 29.9.15:30Rauhanyhdistyksen olohuone
su 20.10.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
Saaristokaupunki
su 1.9.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
su 8.9.11:00Vallilla, Reviirikatu 37
su 22.9.11:00Vallilla, Pölläkäntie 86
su 29.9.11:00Peltokorvella, Suusaarenkierto 11
su 27.10.11:00Tissarilla, Ratsupolku 16
Etelä-Kuopio A
su 1.9.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
Etelä-Kuopio B
su 1.9.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
su 8.9.11:00Markkanen
su 22.9.11:00Katainen
su 29.9.11:00Ristolainen
su 27.10.11:00Kukkala
Toivala-Muuruvesi
su 1.9.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
Itä-Siilinjärvi
su 1.9.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
su 8.9.11:00L&T Tissarilla (kuusniementie 171
su 22.9.11:00M&J Pitkälä (kärrypolku 6)
su 29.9.11:00T&J Kraft (raasiontie 422)
su 27.10.11:00A&I Ahonen (takakaarre 4)
Länsi-Siilinjärvi
su 1.9.14:30Yhteinen pyhäkoulu, Ry
su 8.9.11:30Hintikalla, Luvelahdentie 41
su 22.9.11:30E&V Kajavalla, Väänälänrannantie 313
su 29.9.11:30P&J Korhosella, Parkkilantie 259
su 27.10.11:30M&H Korhosella, Parkkilantie 246