Toimintakalenteri2019-09-06T13:45:40+03:00

Tulevat tapahtumat

Pvm Klo Paikka Tilaisuus Lisätietoa
SYYSKUU
pe 20.9 19:00 K&E Tyni Raamattuluokka
la 21.9 Joensuu Seurakuntapäivät Katso Joensuun seuraohjelma
su 22.9 Joensuu Seurakuntapäivät Katso Joensuun seuraohjelma
su 22.9 12:00 M&J Hakala Pyhäkoulu
su 22.9 16:00 Toimitalo Leirikeskusesittely ja seurat
ke 25.9 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
pe 27.9 18:00 M Hiltunen Sisarpiiri
su 29.9 16:00 Toimitalo Seurat
LOKAKUU
ti 1.10 13:00 Lehtonen M, Saukkonen K Päiväkylä
pe 4.10 18:00 Toimitalo Alueellinen perhe- ja diakoniatyön ilta
pe 4.10 19:00 A&M Rummukainen Raamattuluokka
la 5.10 18:00 Toimitalo SRK:n lähetysseurat
su 6.10 Savonlinnan Seurakuntapäivät
su 6.10 12:00 A&P Saukkonen Pyhäkoulu
su 6.10 13:30 Hartaus vanhainkoti Iltaruskossa
su 6.10 16:00 Toimitalo Seurat
ke 9.10 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
pe 11.10 17:00 Kuoringan leirikeskus Miesten ilta
su 13.10 16:00 Toimitalo Seurat
pe 18.10 18:00 A Rummukainen Sisarpiiri
su 20.10 12:00 T&O Saukkonen Pyhäkoulu
su 20.10 16:00 Toimitalo Seurat
ke 23.10 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
pe 25.10 19:00 Toimitalo Raamattuluokka
la 26.10 16:00 Alueellinen aviopuolisoiden ilta Katso Outokummun Rauhanyhdistuksen seutaohjelma
su 27.10 13:30 Hartaus Jyrin hoivakoti Mäntylässä
su 27.10 14:00 Toimitalo Perhepyhäkoulu Ruokailu
su 27.10 16:00 Toimitalo Seurat
MARRASKUU
pe 1.11 18:00 Toimitalo Rippikoululaisten kodinilta
pe 1.11 19:00 S&A Saukkonen Raamattuluokka
la 2.11 Pyhäinpäiväseurat Katso Joensuun Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
su 3.11 Pyhäinpäiväseurat Katso Joensuun Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
ti 5.11 13:00 Vartiainen S Päiväkylä
ke 6.11 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
su 10.11 16:00 Toimitalo Seurat
pe 15.11 19:00 M&J Hakala Raamattuluokka
su 17.11 12:00 Ylämyllyn srk talo Kirkkopyhä Ylämylly, messu, kirkkokahvit, seurat
ke 20.11 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
la 23.11 17:00 Toimitalo Naisten ja tyttöjen ilta
su 24.11 12:00 A Hiltunen Pyhäkoulu
su 24.11 16:00 Toimitalo Seurat Julkaisuviikko
to 28.11 18:00 Ylämyllyn srk talo SRK:n Lähetysseurat
pe 29.11 19:00 H&E Hiltunen Raamattuluokka
la 30.11 14:00 Toimitalo Joulumyyjäiset
JOULUKUU
su 1.12 16:00 Toimitalo Seurat
ti 3.12 13:00 Vartiainen M ja T Päiväkylä
ke 4.12 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
su 8.12 12:00 H&T Haarala Pyhäkoulu
su 8.12 16:00 Toimitalo Seurat
pe 13.12 19:00 A&P Saukkonen Raamattuluokka
su 15.12 14:00 Toimitalo Seurat, Joululuhla
ke 18.12 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
to 26.12 14:00 Toimitalo Tapaninpäiväseurat
TAMMIKUU 2020
pe 3.1 19:00 R&I Hatunen Raamattuluokka
su 5.1 16:00 Toimitalo Seurat
ti 7.1 13:00 Koistinen P Päiväkylä
pe 10.1 18:00 Toimitalo SRK:n Lähetysseurat
su 12.1 12:00 L&A Huusko Pyhäkoulu
su 12.1 16:00 Toimitalo Seurat
pe 17.1 18:00 T Saukkonen Sisarpiiri
la 18.1 17:00 Toimitalo Nuoriso- ja seurakuntapäivät Liperi
su 19.1 13:00 Toimitalo Nuoriso- ja seurakuntapäivät Liperi
ke 22.1 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
pe 24.1 19:00 K&E Tyni Raamattuluokka
su 26.1 Savonlinnan seurakuntapäivät
su 26.1 12:00 A&M Rummukainen Pyhäkoulu
su 26.1 16:00 Toimitalo Seurat
HELMIKUU
la 1.2 Rippikoulun talvijakso
su 2.2 16:00 Toimitalo Seurat
su 2.2 16:00 Toimitalo Kolehtimyyjäiset
ti 4.2 13:00 Hiltunen A Päiväkylä
ke 5.2 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
pe 7.2 19:00 A Hiltunen Raamattuluokka
su 9.2 12:00 S&A Saukkonen Pyhäkoulu
su 9.2 16:00 Toimitalo Seurat
ma 10.2 18:00 Toimitalo SRK:n Lähetysseurat
pe 14.2 18:00 H Puhakka Sisarpiiri
la 15.2 13:00 Toimitalo Alueellinen opistotapahtuma
su 16.2 16:00 Toimitalo Seurat
ke 19.2 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
pe 21.2 19:00 T&O Saukkonen Raamattuluokka
su 23.2 12:00 I&L Ratilainen Pyhäkoulu
su 23.2 13:30 Hartaus vanhainkoti Sarastuksessa
su 23.2 16:00 Toimitalo Seurat
la 29.2 18:00 Toimitalo Alueellinen varhaisnuorten iltakylä Liperissä
MAALISKUU
su 1.3 Heinäveden kirkkopyhä Katso Heinäveden Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
su 1.3 16:00 Toimitalo Seurat
ti 3.3 13:00 Tyni L Päiväkylä
su 8.3 16:00 Toimitalo Seurat
ke 11.3 18:00 Toimitalo Ompeluseurat
pe 13.3 18:00 Puhujien ja johtokunnan jäsenten kokous Keski-Karjala Katso Keski-Karjalan Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
pe 13.3 19:00 K&J Haverinen Raamattuluokka
la 14.3 Toimitalo Outokummun nuoriso- ja seurakuntapäivät
su 15.3 13:30 Hartaus vanhainkoti Iltaruskossa
su 15.3 14:00 Toimitalo Perhepyhäkoulu
su 15.3 16:00 Toimitalo Seurat
pe 20.3 18:00 Toimitalo Alueellinen yhteistyöpalaveri Liperi
pe 20.3 19:00 P&T Koistinen Raamattuluokka
su 22.3 10:00 Kirkkopyhä Liperin kirkossa ja kirkkokahvit ry:llä
ke 25.3 18:00 Toimitalo Ompeluseurat

Tulevat tapahtumat

pe 20.9 19:00 Raamattuluokka
la 21.9 Joensuu Seurakuntapäivät
Katso Joensuun seuraohjelma
su 22.9 Joensuu Seurakuntapäivät
Katso Joensuun seuraohjelma
su 22.9 12:00 Pyhäkoulu
su 22.9 16:00 Leirikeskusesittely ja seurat toimitalo
ke 25.9 18:00 Ompeluseurat toimitalo
pe 27.9 18:00 Sisarpiiri
su 29.9 16:00 Seurat toimitalo
ti 1.10 13:00 Päiväkylä
pe 4.10 18:00 Alueellinen perhe- ja diakoniatyön ilta toimitalo
pe 4.10 19:00 Raamattuluokka
la 5.10 18:00 SRK:n lähetysseurat toimitalo
su 6.10 Savonlinnan Seurakuntapäivät
su 6.10 12:00 Pyhäkoulu
su 6.10 13:30 Hartaus vanhainkoti Iltaruskossa
su 6.10 16:00 Seurat toimitalo
ke 9.10 18:00 Ompeluseurat toimitalo
pe 11.10 17:00 Miesten ilta
su 13.10 16:00 Seurat toimitalo
pe 18.10 18:00 Sisarpiiri
su 20.10 12:00 Pyhäkoulu
su 20.10 16:00 Seurat toimitalo
ke 23.10 18:00 Ompeluseurat toimitalo
pe 25.10 19:00 Raamattuluokka toimitalo
la 26.10 16:00 Alueellinen aviopuolisoiden ilta
Katso Outokummun Rauhanyhdistuksen seutaohjelma
su 27.10 13:30 Hartaus Jyrin hoivakoti Mäntylässä
su 27.10 14:00 Perhepyhäkoulu toimitalo
Ruokailu
su 27.10 16:00 Seurat toimitalo
pe 1.11 18:00 Rippikoululaisten kodinilta toimitalo
pe 1.11 19:00 Raamattuluokka
la 2.11 Pyhäinpäiväseurat
Katso Joensuun Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
su 3.11 Pyhäinpäiväseurat
Katso Joensuun Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
ti 5.11 13:00 Päiväkylä
ke 6.11 18:00 Ompeluseurat toimitalo
su 10.11 16:00 Seurat toimitalo
pe 15.11 19:00 Raamattuluokka
su 17.11 12:00 Kirkkopyhä Ylämylly, messu, kirkkokahvit, seurat
ke 20.11 18:00 Ompeluseurat toimitalo
la 23.11 17:00 Naisten ja tyttöjen ilta toimitalo
su 24.11 12:00 Pyhäkoulu
su 24.11 16:00 Seurat toimitalo
Julkaisuviikko
to 28.11 18:00 SRK:n Lähetysseurat
pe 29.11 19:00 Raamattuluokka
la 30.11 14:00 Joulumyyjäiset toimitalo
su 1.12 16:00 Seurat toimitalo
ti 3.12 13:00 Päiväkylä
ke 4.12 18:00 Ompeluseurat toimitalo
su 8.12 12:00 Pyhäkoulu
su 8.12 16:00 Seurat toimitalo
pe 13.12 19:00 Raamattuluokka
su 15.12 14:00 Seurat, Joululuhla toimitalo
ke 18.12 18:00 Ompeluseurat toimitalo
to 26.12 14:00 Tapaninpäiväseurat toimitalo
pe 3.1 19:00 Raamattuluokka
su 5.1 16:00 Seurat toimitalo
ti 7.1 13:00 Päiväkylä
pe 10.1 18:00 SRK:n Lähetysseurat toimitalo
su 12.1 12:00 Pyhäkoulu
su 12.1 16:00 Seurat toimitalo
pe 17.1 18:00 Sisarpiiri
la 18.1 17:00 Nuoriso- ja seurakuntapäivät Liperi toimitalo
su 19.1 13:00 Nuoriso- ja seurakuntapäivät Liperi toimitalo
ke 22.1 18:00 Ompeluseurat toimitalo
pe 24.1 19:00 Raamattuluokka
su 26.1 Savonlinnan seurakuntapäivät
su 26.1 12:00 Pyhäkoulu
su 26.1 16:00 Seurat toimitalo
la 1.2 Rippikoulun talvijakso
su 2.2 16:00 Seurat toimitalo
su 2.2 16:00 Kolehtimyyjäiset toimitalo
ti 4.2 13:00 Päiväkylä
ke 5.2 18:00 Ompeluseurat toimitalo
pe 7.2 19:00 Raamattuluokka
su 9.2 12:00 Pyhäkoulu
su 9.2 16:00 Seurat toimitalo
ma 10.2 18:00 SRK:n Lähetysseurat toimitalo
pe 14.2 18:00 Sisarpiiri
la 15.2 13:00 Alueellinen opistotapahtuma toimitalo
su 16.2 16:00 Seurat toimitalo
ke 19.2 18:00 Ompeluseurat toimitalo
pe 21.2 19:00 Raamattuluokka
su 23.2 12:00 Pyhäkoulu
su 23.2 13:30 Hartaus vanhainkoti Sarastuksessa
su 23.2 16:00 Seurat toimitalo
la 29.2 18:00 Alueellinen varhaisnuorten iltakylä Liperissä toimitalo
su 1.3 Heinäveden kirkkopyhä
Katso Heinäveden Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
su 1.3 16:00 Seurat toimitalo
ti 3.3 13:00 Päiväkylä
su 8.3 16:00 Seurat toimitalo
ke 11.3 18:00 Ompeluseurat toimitalo
pe 13.3 18:00 Puhujien ja johtokunnan jäsenten kokous Keski-Karjala
Katso Keski-Karjalan Rauhanyhdistyksen seuraohjelma
pe 13.3 19:00 Raamattuluokka
la 14.3 Outokummun nuoriso- ja seurakuntapäivät toimitalo
su 15.3 13:30 Hartaus vanhainkoti Iltaruskossa
su 15.3 14:00 Perhepyhäkoulu toimitalo
su 15.3 16:00 Seurat toimitalo
pe 20.3 18:00 Alueellinen yhteistyöpalaveri Liperi toimitalo
pe 20.3 19:00 Raamattuluokka
su 22.3 10:00 Kirkkopyhä Liperin kirkossa ja kirkkokahvit ry:llä
ke 25.3 18:00 Ompeluseurat toimitalo