Tulevat tapahtumat

pe 1.3. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 2.3. 18:00 Messu Espoon tuomiokirkko
Talviseurojen lauantai-illan Messu Tuomiokirkossa
la 2.3. 19:30 Iltapala toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 2.3. 20:30 Puheenvuoro toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 3.3. 13:00 Talviseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 3.3. 15:30 Talviseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 3.3. 18:00 Talviseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ti 5.3. 18:30 Sisarten ja veljien yhteinen ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 6.3. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Etelä-Espoo: ry Kirkkonummi: Lamminmäki, Paasitie21A
pe 8.3. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 9.3. 16:00 Alueelliset myyjäiset Helsingin ry:llä
Alueelliset myyjäiset Maitoisten leirikeskuksen hyväksi, Seurat klo 18.
su 10.3. 11:30 Pyhäkoulu alueittain
su 10.3. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Opistoinfo
su 10.3. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 13.3. 18:00 Kaverikerho alueittain
ke 13.3. 18:00 Kaverikerho 
Etelä-Kirkkonummi: Kemppainen, Upinniementie 656 C Veikkola: Lähteenmäki
ke 13.3. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) alueittain
Keski-Espoo: ry Leppävaara: Vuokila M&H Bodom: Koskela
to 14.3. 13:00 Torstaikerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 15.3. 09:30 Perhekerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 15.3. 19:00 Kotiseurat alueittain
pe 15.3. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 16.3. 10:00 Rippikoulun talvipäivä 
su 17.3. 11:30 Pyhäkoulu alueittain
su 17.3. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 17.3. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 20.3. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Etelä-Espoo: ry Kirkkonummi: ry
to 21.3. 18:30 Pääsiäisaiheinen musiikki-ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 22.3. 19:00 7-9 lk leiri Maitoisissa. Ei raamattuluokkaa Vanttilassa 
Espoon rauhanyhdistys järjestää 7-9 -luokkalaisille nuorille leirin Maitoisissa 22.3.-24.3.2024. Vanttilassa ei pidetä raamattuluokkaa leirin vuoksi. Leirille voi ilmoittautua osoitteessa leirille.fi
la 23.3. 18:00 Nuorten aikuisten ilta Helsingin ry
su 24.3. 15:00 Yhteispyhäkoulu toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 24.3. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ma 25.3. 19:00 Lauluilta Tuomiokirkko
ti 26.3. 09:30 Perhekerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 27.3. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) alueittain
Keski-Espoo: ry Leppävaara: ry Bodom: Holma
pe 29.3. 17:00 Pitkäperjantain seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 31.3. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 31.3. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 3.4. 18:00 Kaverikerho alueittain
ke 3.4. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Etelä-Espoo: Luhtaniemi, Kontionkuja 9 Kirkkonummi: Sivonen, Västergårdintie 42, Jorvas
pe 5.4. 19:00 Kotiseurat alueittain
pe 5.4. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 7.4. 11:30 Pyhäkoulu alueittain
su 7.4. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 7.4. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ti 9.4. 18:30 Veljien ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 10.4. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 10.4. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Bodom: Saukonoja, Anfallintie 12 A Keski-Espoo: Ry Leppävaara: Haataja T&T, Nuumäentie 6 A
to 11.4. 13:00 Torstaikerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 12.4. 09:30 Perhekerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 12.4. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 14.4. 11:30 Pyhäkoulu alueittain
su 14.4. 16:00 Kodin ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Tarjoilu alussa klo 16
ke 17.4. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 17.4. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) alueittain
Kirkkonummi: Haapalahti, Kaarlenhaka 9, Siuntio Etelä-Espoo: Laitinen
pe 19.4. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 21.4. 11:30 Pyhäkoulu alueittain
su 21.4. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 21.4. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ti 23.4. 09:30 Perhekerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 24.4. 18:00 Kaverikerho alueittain
ke 24.4. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 24.4. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Bodom: Vuokila R&T, Lukkarinojantie 6 B Keski-Espoo: Ry Leppävaara: Ry
to 25.4. 18:30 Sisarten ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 26.4. 19:00 Kotiseurat alueittain
pe 26.4. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 28.4. 11:30 Pyhäkoulu alueittain
su 28.4. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 28.4. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 3.5. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 5.5. 11:30 Pyhäkoulu alueittain
su 5.5. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 5.5. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 8.5. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 8.5. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Etelä-Espoo: Niinikoski, Tillinkuja 8 Kirkkonummi: Kemppainen, Upinniementie 656 C Bodom: Lohi, Snettansintie 22 Keski-Espoo: Ry Leppävaara:Luhtaniemi, Rantatie 7
to 9.5. 17:00 Helatorstain seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 10.5. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 11.5. 17:00 Iltamessu kirkossa Leppävaaran kirkossa (Veräjäkallionkatu 2)
su 12.5. 11:30 Oman perheen pyhäkoulu alueittain
su 12.5. 17:00 Äitienpäiväseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ti 14.5. 09:30 Perhekerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 15.5. Torstaikerhon kevätretki 
ke 15.5. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 15.5. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) alueittain
Kirkkonummi: Salin, Paasitie 15 a, Veikkola Etelä-Espoo: Peltokorpi, Väliniitty 3 a
su 19.5. 11:30 Pyhäkoululaisten retki alueittain alueittain
su 19.5. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 19.5. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 22.5. 18:00 4.-6.lk raamattuluokkien retki alueittain 
su 26.5. 17:00 Kevätjuhla toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 31.5. 09:30 Perhekerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 2.6. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 2.6. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 9.6. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 9.6. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 16.6. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 21.6. 18:00 Juhannusseurat Maitoisissa 21.-22.6. toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 23.6. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 28.6. Suviseurat Pudasjärvellä 28.6.-1.7.2024 toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Suviseurat Pudasjärvellä 30.6.-3.7.2024
su 7.7. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 14.7. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 18.7. JÄMSÄN OPISTOSEURAT 18.–21.7.2024 toimitalolla (Mänkimiehentie 5)