Tulevat tapahtumat

su 14.7. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5) Seurojen kuuntelu
to 18.7. JÄMSÄN OPISTOSEURAT 18.–21.7.2024 toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 28.7. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5) Seurojen kuuntelu
su 4.8. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 11.8. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 11.8. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 15.8. 18:30 Sisarten Suomenlinnan retki 
su 18.8. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 18.8. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 23.8. 18:30 Suur-Leppävaaran alueen Kotiseurat ry:llä toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 25.8. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 25.8. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ti 27.8. 18:00 Veljien veneretki 
la 31.8. Kasvatuksen ja diakonian päivä toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 31.8. 19:00 Venetsialaiset 
Aika tarkentuu myöhemmin.
su 1.9. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 1.9. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 4.9. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 4.9. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) alueittain
Kirkkonummi: Kinnunen, Pienviljelijäntie 7, Veikkola Etelä-Espoo: Laitinen Bodom: K&T Pigg, Torpanniitty 8 Keski-Espoo: Karhumaa, Pikikuja 1 Leppävaara: Puttonen, Alilähde 5, Espoo
pe 6.9. 19:00 Kotiseurat alueittain
pe 6.9. 19:00 7-9 RL+ NuPe. Vanhemmat mukaan toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 8.9. 15:00 Perheseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
2 puhetta ja kahvit
ke 11.9. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 11.9. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Bodom: Vuokila R&T, Lukkarinojantie 6 B Keski-Espoo: Ry Leppävaara: Mäntylä, Kylätie 5 A, Kauniainen
ke 11.9. 19:00 Seurat Auroran kappelissa (Heiniemenpolku 1)
to 12.9. 13:00 Torstaikerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 12.9. 18:30 Isien ja lasten ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 13.9. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 14.9. 18:00 Rippilauluilta Helsingin ry:llä
su 15.9. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 15.9. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 18.9. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 18.9. 19:15 Raamattuluokka (4-6 lk) alueittain
Etelä-Espoo: Luhtaniemi, Kontionkuja 9 Kirkkonummi: Haapalahti, Kaarlenhaka 9, Siuntio
pe 20.9. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 21.9. 18:00 Lauluseurat Kirkkonummen kirkko
su 22.9. 14:00 Tutustumistilaisuus Espoon ry:n alueelle muuttaneille toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 22.9. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 22.9. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 25.9. 18:30 raamattuluokka 4.-6.lkat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ke 25.9. 18:30 Raamattuluokka (4-6 lk) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Bodom: Määttä K&M, Videnäsintie 4 C Keski-Espoo: Ry Leppävaara: Ry
pe 27.9. 19:00 Kotiseurat alueittain
pe 27.9. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 28.9. Sisarten päivä 
Ilmoittautuminen wa-ringeissä
su 29.9. 15:00 Espoon rauhanyhdistyksen juhlaseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Juhlatoimikunta: Juhlakahvit
pe 4.10. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 5.10. 18:00 Rippikoulun kodinilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Ilta vuoden 2025 rippikoululaisille ja vanhemmille
su 6.10. 16:00 Seurakuntailta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Tarjoilu tilaisuuden alussa
to 10.10. 13:00 Torstaikerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 11.10. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 13.10. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 13.10. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 20.10. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 20.10. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 24.10. 18:30 Veljien ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Nurmijärven veljien kanssa.
pe 25.10. 18:30 Kotiseurat alueittain
pe 25.10. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 27.10. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 27.10. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 1.11. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 2.11. 17:00 Alustus ja keskustelu, Pyhäinpäiväseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
Espoon RY:n Pyhäinpäiväseurojen lauantain alustus ja keskustelu
su 3.11. 10:00 Messu Hämeenkylän kirkossa Hämeenkylän kirkko
su 3.11. 12:00 Lounas toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 3.11. 13:00 Pyhäinpäivä Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 3.11. 15:30 Pyhäinpäiväseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 3.11. 18:00 Pyhäinpäiväseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 7.11. 18:30 Sisarten ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 8.11. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 10.11. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 10.11. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 14.11. 13:00 Torstaikerho toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 15.11. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 17.11. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 17.11. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 21.11. 18:30 Veljien ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 22.11. 18:30 Kotiseurat alueittain
pe 22.11. 19:00 Raamattuluokka (yläkoululaiset) toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 24.11. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 24.11. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 29.11. 19:00 Nuorten perjantai, pikkujoulut toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
la 30.11. 15:00 Joulumyyjäiset toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 1.12. 15:00 Yhteispyhäkoulu toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 1.12. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
ti 3.12. 18:30 Sisarten ilta toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 6.12. 17:00 Itsenäisyyspäivän seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
1 puhe, kahvit lopussa
su 8.12. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 8.12. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 12.12. 13:00 Torstaikerhon joulujuhla toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 13.12. 19:00 Raamattuluokan joulujuhla toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 15.12. 17:00 Joulujuhla ja puuro toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 22.12. 17:00 Jouluiset lauluseurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
to 26.12. 17:00 Tapaninpäivän Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 29.12. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 5.1. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 5.1. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 10.1. 19:00 Nuorten perjantai toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 12.1. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 12.1. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
pe 17.1. 18:30 Kotiseurat alueittain
su 19.1. 15:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)
su 19.1. 17:00 Seurat toimitalolla (Mänkimiehentie 5)