Tulevat tapahtumat

Seurat järjestetään pääosin toimitalolla. Osa seurapuheista näytetään verkossa seuraohjelman mukaisesti.

Nettiseurat on kuunneltavissa rauhanyhdistyksen YouTube-kanavalla: https://www.youtube.com/channel/UCaFqA92zSFhRie7P6_F_TCw/

Lisäksi seuroja voi kuunnella internetin kautta esimerkiksi Helsingin rauhanyhdistyksen seuraohjelman mukaisesti: http://www.helsinginrauhanyhdistys.fi/, tai muilta rauhanyhdistyksiltä https://www.nettiseurat.info/fi.

ke 5.10 10:00 Perhekerho
ke 5.10 13:00 Ystäväpiiri
pe 7.10 18:30 Perjantai-illan seurat, pienten raamattuluokka, kaverikerho ja päiväkerho ry:llä
HUOM: Normaalista poiketen 5lk ja isojen raamattuluokat järjestetään poikkeuksellisesti kodeissa. Kaverikerho järjestetään ulkona, huomioi sopiva varustus.
la 8.10 18:00 Aviopuolisoilta
su 9.10 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 9.10 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ke 12.10 10:00 Perhekerho
su 16.10 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
su 23.10 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
Kolehti opistolle
ti 25.10 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
ke 26.10 10:00 Perhekerho
pe 28.10 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 29.10 11:00 Alueellinen kehitysvammaisten lasten ja heidän vanhempiensa tapahtuma
la 29.10 17:00 Rippikoulun kodinilta
su 30.10 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 30.10 16:00 Perheseurat (äänitys). Myös nettilähetyksenä
ke 2.11 10:00 Perhekerho
ke 2.11 13:00 Ystäväpiiri
to 3.11 18:00 Miesten ilta Rusutjärvellä
pe 4.11 18:00 Rippikoulun käyneiden nuorten retki
Lähtö klo 18, paluu su klo 14
pe 4.11 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 5.11 18:30 Alueseurat Söderkullan kirkossa Sipoossa
su 6.11 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 6.11 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ke 9.11 10:00 Perhekerho
pe 11.11 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 12.11 18:00 Alueellinen nuortenilta Vantaan ry:llä
su 13.11 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 13.11 16:00 Seurakuntapäivät, alustus
ti 15.11 18:00 Naisten ilta
ke 16.11 10:00 Perhekerho
pe 18.11 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
su 20.11 10:00 Suviseurojen kiitosjuhla: jumalanpalvelus klo 10, lounas klo 12, juhla klo 13
ti 22.11 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
ke 23.11 10:00 Perhekerho
pe 25.11 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 26.11 17:00 Joulumyyjäiset ja iltakylä
su 27.11 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 27.11 16:00 Perheseurat (äänitys). Myös nettilähetyksenä
ke 30.11 10:00 Perhekerho
ke 30.11 13:00 Ystäväpiiri
pe 2.12 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
su 4.12 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 4.12 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ti 6.12 16:00 Itsenäisyysjuhla
la 10.12 18:00 Nuorten 14-19v jouluinen iltakylä
la 10.12 18:00 Alueellinen yli 18v nuortenilta Espoon ry:llä
su 11.12 16:00 Joulujuhla, myös nettilähetyksenä
ti 13.12 13:00 Ystäväpiiri
su 18.12 16:00 Seurat (1 puhe) ja joululauluilta, myös nettilähetyksenä
ma 26.12 16:00 Tapaninpäivän seurat (1 puhe, myös nettilähetys), ei kahvitusta
ti 27.12 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
su 1.1 16:00 Uudenvuodenpäivän seurat, 1 puhe, ei kahvitusta (myös nettilähetys)
su 8.1 16:00 Perheseurat (äänitys). Myös nettilähetyksenä