Tervetuloa Vantaan rauhanyhdistykselle

Rauhanyhdistyksen keskeisintä toimintaa on seurojen järjestäminen. Seurat pidetään tavallisesti sunnuntaisin ja perjantaisin toimitalolla. Säännöllisesti kokoonnutaan seuroihin myös seurakuntien tiloihin.

Seurojen ohjella toimintakalenterista löytyvät tiedot lasten ja nuorten pyhäkouluista, päiväkerhoista, raamattuluokista ja nuortenilloista, perhekerhosta sekä aikuisten tapahtumista. Kaikkia kutsutaan seuroihin sekä yhteisiin juhliin ja myyjäisiin.

Nettiseurat on kuunneltavissa rauhanyhdistyksen YouTube-kanavalla: https://www.youtube.com/channel/UCaFqA92zSFhRie7P6_F_TCw/

Lisäksi seuroja voi kuunnella internetin kautta esimerkiksi Helsingin rauhanyhdistyksen seuraohjelman mukaisesti: http://www.helsinginrauhanyhdistys.fi/, tai muilta rauhanyhdistyksiltä https://www.nettiseurat.info/fi.

Tulevat tapahtumat

ti 31.1 18:00 Alueseurat / Nikkilän seurakuntatalo (Iso kylätie 1, Sipoo)
ke 1.2 10:00 Perhekerho
ke 1.2 13:00 Ystäväpiiri
to 2.2 18:00 Miesten ilta Nurmijärven rauhanyhdistyksellä
pe 3.2 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 4.2 17:00 Talvimyyjäiset ja iltakylä
su 5.2 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 5.2 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ke 8.2 10:00 Perhekerho
to 9.2 18:00 Naisten ilta
pe 10.2 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
su 12.2 16:00 Vuosikokous
ke 15.2 10:00 Perhekerho
su 19.2 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
su 26.2 16:00 Perheseurat (äänitys). Myös nettilähetyksenä
ti 28.2 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
ke 1.3 10:00 Perhekerho
ke 1.3 13:00 Ystäväpiiri
pe 3.3 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 4.3 18:00 Talvipäivät alkavat: Alustus, keskustelu, iltahartaus
Keskustelun lomassa kahviväliaika 19:30
su 5.3 16:00 Talvipäivät jatkuvat: klo 12 lounas, 13 seurapuhe, 14:30 alustus, 18 viikkomessu
Huom, ohjelmaan saattaa tulla vielä muutoksia.
ke 8.3 10:00 Perhekerho
pe 10.3 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 11.3 14:00 Maitoisten myyjäiset Helsingin ry:llä + iltatapahtuma
su 12.3 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 12.3 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ke 15.3 10:00 Perhekerho
pe 17.3 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 18.3 18:00 Alueellinen nuortenilta Helsingin ry:llä +18v
su 19.3 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 19.3 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ke 22.3 10:00 Perhekerho
pe 24.3 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 25.3 18:00 Kotiseurat Vantaalla myyjäisalueittain
la 25.3 18:00 Alueseurat Söderkullan kirkossa (Neiti Miilin tie 2, Sipoo)
la 25.3 18:00 Nuortenilta Maitoisissa +16v
su 26.3 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 26.3 16:00 Perheseurat (äänitys). Myös nettilähetyksenä
ti 28.3 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
ke 29.3 10:00 Perhekerho
pe 31.3 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 1.4 18:00 Naisten ilta
la 1.4 18:00 Rippikouluun menevien talvipäivä Helsingin ry:llä
su 2.4 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 2.4 16:00 SRK seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ke 5.4 10:00 Perhekerho
ma 10.4 16:00 Pääsiäisajan lauluhetki ja seurat
ke 12.4 10:00 Perhekerho
ke 12.4 13:00 Ystäväpiiri
pe 14.4 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 15.4 18:00 Aikuisten illallinen
su 16.4 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 16.4 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ke 19.4 10:00 Perhekerho
pe 21.4 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
su 23.4 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 23.4 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
ti 25.4 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
ke 26.4 18:00 Alueseurat Söderkullan kirkossa (Neiti Miilin tie 2, Sipoo)
pe 28.4 18:00 Rippikoulun käyneiden retki pe-su
Huom, varmista kellonaika!
pe 28.4 18:30 Perjantai-illan seurat, raamattuluokat, kaveri- ja päiväkerho
la 29.4 18:00 Alueellinen nuortenilta maitoisissa +16v
su 30.4 11:00 Pyhäkoulut kodeissa alueittain
Sipoossa 11:30
su 30.4 16:00 Perheseurat (äänitys). Myös nettilähetyksenä
ma 1.5 13:00 Vapputapahtuma - Myyjäiset
ke 3.5 10:00 Perhekerho
ke 3.5 13:00 Ystäväpiiri
pe 5.5 18:30 Perhekerholaisten, pyhäkoululaisten ja raamattuluokkalaisten retki Rusutjärvelle
la 6.5 18:00 Aviopuolisoilta
su 7.5 16:00 Kevätjuhla
ti 9.5 18:00 Miesten ilta
ke 10.5 10:00 Perhekerho
pe 12.5 18:00 Nuorten perjantai Maitoisissa
la 13.5 18:00 Alueellinen nuorten +18v retki
su 14.5 16:00 Seurat, 1 puhe + kahvitus, myös nettilähetys
ke 17.5 10:00 Perhekerho
su 21.5 10:00 Sipoon kirkkopyhä, Sipoon Kirkko, Kuninkaantie 19
Klo 10 jumalanpalvelus kirkossa, jonka jälkeen klo 12 kirkkokahvit seurakuntatalolla (Iso Kylätie 1)
ti 23.5 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
su 28.5 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30. Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
su 4.6 16:00 Perheseurat (äänitys). Myös nettilähetyksenä
su 11.6 16:00 Seurat klo 16.00 ja 17.30 (äänitys). Ensimmäinen puhe myös nettilähetyksenä
su 18.6 16:00 Seurat (1 puhe, ei kahvitusta, ei nettilähetystä)
su 25.6 16:00 Seurat (1 puhe, ei kahvitusta, ei nettilähetystä)
ti 27.6 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
su 9.7 16:00 Seurat (1 puhe, ei kahvitusta, ei nettilähetystä)
su 16.7 16:00 Seurat (1 puhe, ei kahvitusta, ei nettilähetystä)
ti 25.7 20:00 Radioseurat (100,3 MHz)
su 30.7 16:00 Seurat (1 puhe, ei kahvitusta, ei nettilähetystä)