Tulevaa toimintaa

Pvm Klo Tilaisuus Paikka Lisätietoa
pe 26.4.19:00Raamattuluokkakodissa Jesajan kutsumusnäky, Eliisa ja Esa Säkkinen
la 27.4.19:00Iltakyläkodissa Helena ja Lasse Haaponiemi
su 28.4.12:00Pyhäkoulukodissa Isokangas Marita ja Mikko, Isokangas Mirka ja Matti
su 28.4.14:00Seurat MännistöMännistössäAimo Kattilakoski,
su 28.4.18:00Seuratry:lläTapani Kirsilä,
ti 30.4.18:00Vappumyyjäisetry:lläMatti Puoliväli,
pe 3.5.19:00Nupe
la 4.5.08:30Nupery:llä Nuortenretki Kalajoelle
su 5.5.12:00Laulu Pyhäkoulury:llä
su 5.5.19:00SeuratLestijärven srk-kodillaAimo Kattilakoski,
ti 7.5.17:30Päiväkerhory:llä
pe 10.5.19:00Raamattuluokkakodissa
la 11.5.19:00Iltakyläkodissa
ti 14.5.17:30Päiväkerhory:llä
ke 15.5.18:00Ulkoalueiden siivousry:llä
pe 17.5.19:00Nupery:llä
la 18.5.18:00Miesten iltary:llä
su 19.5.13:00Kevätjuhlary:lläJanne Syri,
su 26.5.13:00Seurat MännistöMännistössäMarkku Huhtala,
su 26.5.18:00Seuratry:lläMarkku Huhtala,
la 8.6.18:00MessuToholammin kirkossaTapani Kirsilä,
la 8.6.19:30Iltakyläkodissa
su 9.6.11:30Ruokailury:llä
su 9.6.12:30Kesäseuratry:lläArto Syrjälä, Henri Humalajoki,
su 16.6.18:00Seuratry:lläMatti Puoliväli,
la 22.6.18:00Kallion Juhannusaattoseurat
su 23.6.18:00Juhannusseuratry:lläTapani Kirsilä,
pe 28.6.13:00Suviseurat
la 29.6.13:00Suviseurat
su 30.6.20:00Suviseurat
su 7.7.19:00SeuratLestijärven srk-kodillaMatti Puoliväli,
su 14.7.18:00Seuratry:lläAimo Kattilakoski,
la 20.7.13:00LastenleiriHongisto
su 21.7.18:00Seuratry:lläJanne Syri,
su 28.7.18:00SeuratLestijärven srk-kodillaTapani Kirsilä,
pe 2.8.13:00Opistoseurat
la 3.8.13:00Opistoseurat
su 4.8.13:00Opistoseurat
ti 6.8.18:00Nuortenilta 7lk iltary:llä
su 11.8.19:00SeuratLestijärven srk-kodillaJanne Syri,
su 18.8.13:00Seurat ja rippikoululaisten muistaminenry:lläMatti Puoliväli,
pe 23.8.18:00Isät ja pojat retki
la 24.8.18:00Isät ja pojat retki Sievin seurakunnan leirikeskuksessa " Louetin leirimaja"
su 25.8.12:00Isät ja pojat retki
su 25.8.18:00Seuratry:lläAimo Kattilakoski,
pe 30.8.19:00Raamattuluokkakodissa
la 31.8.19:00Alueellinen Nuortenilta
su 1.9.19:00SeuratLestijärven srk-kodillaTapani Kirsilä,
su 8.9.12:00RetkipäiväHongistoMatti Puoliväli,
ti 10.9.17:30Päiväkerhory:llä
ke 11.9.18:00Lauluseuratkodissa
pe 13.9.18:00Myyjäisetry:lläJanne Syri,
la 14.9.18:00Nuorten laulutilaisuusSievin ry
su 15.9.13:00Seuratry:lläRauno Hietala, Jukka Tölli,
ti 17.9.17:30Päiväkerhory:llä
ke 18.9.18:00Naisteniltary:llä
pe 20.9.19:00Raamattuluokkakodissa
la 21.9.18:00MessuLestijärven kirkossaOsmo Leppänen,
la 21.9.19:00Iltakyläkodissa
su 22.9.14:00SyysseuratLestijärven srk-kodillaTeijo Meriläinen, Jouni Halonen,
ti 24.9.17:30Päiväkerhory:llä
pe 27.9.19:00Nupery:llä
la 28.9.18:00Miesten ilta
su 29.9.12:00Pyhäkoulukodissa
su 29.9.13:00Seurat MännistöMännistössäAimo Kattilakoski,
su 29.9.14:00Ahti Paanasen muistoseuratry:lläTapani Kirsilä,
ti 1.10.17:30Päiväkerhory:llä
ke 2.10.18:00Lauluseuratkodissa
pe 4.10.19:00Raamattuluokkakodissa
la 5.10.19:00Iltakyläkodissa
su 6.10.12:00Laulupyhäkoulury:llä
su 6.10.19:00SeuratLestijärven srk-kodillaMarkku Huhtala,
ti 8.10.17:30Päiväkerhory:llä
ke 9.10.18:00Naisteniltary:llä
pe 11.10.18:00Rippikoulun kodiniltary:llä
su 13.10.13:00Kodinpäiväry:llä
su 20.10.13:00Seuratry:lläMarkku Huhtala, Aimo Kattilakoski,
ti 22.10.17:30Päiväkerhory:llä
pe 25.10.18:00Opistomyyjäisetry:lläJanne Syri,
la 26.10.19:00NuorteniltakodissaMatti Puoliväli,
su 27.10.12:00Pyhäkoulukodissa
su 27.10.13:00Seurat MännistöMännistössäMatti Puoliväli,
su 27.10.18:00MessuToholammin kirkossaTapani Kirsilä,
ti 29.10.17:30Päiväkerhory:llä
pe 26.4 19:00 Raamattuluokkakodissa
Jesajan kutsumusnäky, Eliisa ja Esa Säkkinen
la 27.4 19:00 Iltakyläkodissa
Helena ja Lasse Haaponiemi
su 28.4 12:00 Pyhäkoulukodissa
Isokangas Marita ja Mikko, Isokangas Mirka ja Matti
su 28.4 14:00 Seurat MännistöMännistössä
su 28.4 18:00 Seuratry:llä
ti 30.4 18:00 Vappumyyjäisetry:llä
pe 3.5 19:00 Nupe
la 4.5 08:30 Nupery:llä
Nuortenretki Kalajoelle
su 5.5 12:00 Laulu Pyhäkoulury:llä
su 5.5 19:00 SeuratLestijärven srk-kodilla
ti 7.5 17:30 Päiväkerhory:llä
pe 10.5 19:00 Raamattuluokkakodissa
la 11.5 19:00 Iltakyläkodissa
ti 14.5 17:30 Päiväkerhory:llä
ke 15.5 18:00 Ulkoalueiden siivousry:llä
pe 17.5 19:00 Nupery:llä
la 18.5 18:00 Miesten iltary:llä
su 19.5 13:00 Kevätjuhlary:llä
su 26.5 13:00 Seurat MännistöMännistössä
su 26.5 18:00 Seuratry:llä
la 8.6 18:00 MessuToholammin kirkossa
la 8.6 19:30 Iltakyläkodissa
su 9.6 11:30 Ruokailury:llä
su 9.6 12:30 Kesäseuratry:llä
su 16.6 18:00 Seuratry:llä
la 22.6 18:00 Kallion Juhannusaattoseurat
su 23.6 18:00 Juhannusseuratry:llä
pe 28.6 Suviseurat
la 29.6 Suviseurat
su 30.6 Suviseurat
su 7.7 19:00 SeuratLestijärven srk-kodilla
su 14.7 18:00 Seuratry:llä
la 20.7 13:00 LastenleiriHongisto
su 21.7 18:00 Seuratry:llä
su 28.7 18:00 SeuratLestijärven srk-kodilla
pe 2.8 Opistoseurat
la 3.8 Opistoseurat
su 4.8 Opistoseurat
ti 6.8 18:00 Nuortenilta 7lk iltary:llä
su 11.8 19:00 SeuratLestijärven srk-kodilla
su 18.8 13:00 Seurat ja rippikoululaisten muistaminenry:llä
pe 23.8 Isät ja pojat retki
la 24.8 Isät ja pojat retki
Sievin seurakunnan leirikeskuksessa " Louetin leirimaja"
su 25.8 12:00 Isät ja pojat retki
su 25.8 18:00 Seuratry:llä
pe 30.8 19:00 Raamattuluokkakodissa
la 31.8 19:00 Alueellinen Nuortenilta
su 1.9 19:00 SeuratLestijärven srk-kodilla
su 8.9 12:00 RetkipäiväHongisto
ti 10.9 17:30 Päiväkerhory:llä
ke 11.9 18:00 Lauluseuratkodissa
pe 13.9 18:00 Myyjäisetry:llä
la 14.9 18:00 Nuorten laulutilaisuusSievin ry
su 15.9 13:00 Seuratry:llä
ti 17.9 17:30 Päiväkerhory:llä
ke 18.9 18:00 Naisteniltary:llä
pe 20.9 19:00 Raamattuluokkakodissa
la 21.9 18:00 MessuLestijärven kirkossa
la 21.9 19:00 Iltakyläkodissa
su 22.9 14:00 SyysseuratLestijärven srk-kodilla
ti 24.9 17:30 Päiväkerhory:llä
pe 27.9 19:00 Nupery:llä
la 28.9 18:00 Miesten ilta
su 29.9 12:00 Pyhäkoulukodissa
su 29.9 13:00 Seurat MännistöMännistössä
su 29.9 14:00 Ahti Paanasen muistoseuratry:llä
ti 1.10 17:30 Päiväkerhory:llä
ke 2.10 18:00 Lauluseuratkodissa
pe 4.10 19:00 Raamattuluokkakodissa
la 5.10 19:00 Iltakyläkodissa
su 6.10 12:00 Laulupyhäkoulury:llä
su 6.10 19:00 SeuratLestijärven srk-kodilla
ti 8.10 17:30 Päiväkerhory:llä
ke 9.10 18:00 Naisteniltary:llä
pe 11.10 18:00 Rippikoulun kodiniltary:llä
su 13.10 13:00 Kodinpäiväry:llä
su 20.10 13:00 Seuratry:llä
ti 22.10 17:30 Päiväkerhory:llä
pe 25.10 18:00 Opistomyyjäisetry:llä
la 26.10 19:00 Nuorteniltakodissa
su 27.10 12:00 Pyhäkoulukodissa
su 27.10 13:00 Seurat MännistöMännistössä
su 27.10 18:00 MessuToholammin kirkossa
ti 29.10 17:30 Päiväkerhory:llä