Tulevat tapahtumat

to 30.6. 12:00 Suviseurat Lopella 30.6.-4.7.
Seuroja voi kuunnella kesäseuraradiosta oheisesta videolinkistä. Videolähetys
su 10.7. 18:00 Seurat Toimitalolla
Pauli Alasaarela
su 17.7. 18:00 Seurat Toimitalolla
Matti Pahkala
su 24.7. 18:00 Seurat Toimitalolla
Vesa Tahkola
la 13.8. 18:00 Seurat ja HPE Pattijoen kirkko
Jukka Kolmonen
la 13.8. 20:00 Puheenvuoro Toimitalolla
Eero Hyytinen
su 14.8. 13:00 Seurat Toimitalolla
Tuomas Inkeroinen ja Heikki Karjula
su 14.8. 17:00 Seurat Toimitalolla
Heikki Karjula ja Tuomas Inkeroinen
ke 17.8. 18:30 Nuotioilta Toimitalolla
Jouko Karhumaa
su 21.8. 16:00 Seurat Toimitalolla
Mikko Hallikainen ja Jouko Karhumaa
su 28.8. 12:00 Pyhäkoulu
Jokela: Nikki H&E / Olkijoki: Poukkula P&Tn / Koulu: Karjalainen / Pyhtilä: Ylikulju Janne / Harakkamäki: Taskila VM&AL
su 28.8. 16:00 Seurat Toimitalolla
Aarne Lohi ja Vesa Tahkola
ke 31.8. 18:30 Virtuaalimyyjäiset
pe 2.9. 18:00 Raamattuluokka Toimitalolla
5-6 lk. Klo 18:00 Jussi Österberg / 7-9 lk. Klo 19:30 Jani Savela
la 3.9. 11:00 Päiväkerho Toimitalolla
su 4.9. 13:00 Perheseurat Toimitalolla
Tero Pitkälä (pyhäkoulu) ja Pauli Alasaarela (seurapuhe)
ke 7.9. 18:30 Ompeluseurat Toimitalolla
Esa Kinnunen
pe 9.9. 18:00 Raamattuluokka Toimitalolla
5-6 lk. Klo 18:00 Tapani Lehtelä / 7-9 lk. Klo 19:30 Marko Paloniemi
la 10.9. 11:00 Päiväkerho Toimitalolla
la 10.9. 13:00 Nuorten toimintapäivä Toimitalolla
su 11.9. 12:00 Pyhäkoulu
Jokela: Hanhisuanto P&A / Olkijoki: Taskila O&L / Koulu: Ylikulju S&A / Pyhtilä: Tuomaala Miika / Harakkamäki: Kämäräinen A&M
su 11.9. 16:00 Seurat Toimitalolla
Tuomo Hilliaho, Veli-Martti Sivula
ti 13.9. 13:00 Varttuneiden kerho
ke 14.9. 18:30 Ompeluseurat Toimitalolla
Olli Lohi
pe 16.9. 18:00 Raamattuluokka Toimitalolla
5-6 lk. Klo 18:00 Jani Sivula / 7-9 lk. Klo 19:30 Jussi Rautakoski
la 17.9. 11:00 Päiväkerho Toimitalolla
su 18.9. 12:00 Pyhäkoulu
Jokela: Ylikulju T&K / Olkijoki: Sivula VM&M / Koulu: Niskakangas / Pyhtilä: Hanhisuanto Joonas / Harakkamäki: Sivula J&S
su 18.9. 16:00 Kodinilta aikuisille Toimitalolla
Jari Latvala
ke 21.9. 18:30 Ompeluseurat Toimitalolla
Mikko Hallikainen
pe 23.9. 18:30 Raamattuilta
5-6 lk. Klo 18:00 Hanna Pitkälä / 7-9 lk. Klo 19:30 Hannu Nikki