Loading...
Toimintakalenteri2019-04-05T13:15:24+03:00

Tulevat tapahtumat

Pvm Klo Paikka Tilaisuus Lisätietoa
pe 28.2. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Myyjäiset, Lapinlahti Jorma Sonninen
su 1.3. 13:00 Hemmingissä Pyhäkoulu, Lapinlahti
su 1.3. 14:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Pyhäkoulu, Iisalmi
su 1.3. 14:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Markku Kumpulainen
su 8.3. 13:00 Lapinlahti, srk-talolla Seurat Timo Lukkari
su 8.3. 13:00 Vieremä, srk-talolla Seurat Pekka Huhtala
su 8.3. 16:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Pyhäkoulu, Iisalmi
su 8.3. 17:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Veikko Heide
ti 10.3. 17:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Päiväkerho, Iisalmi
ti 10.3. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Päiväkerho, Lapinlahti
ke 11.3. 19:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Opistomyyjäiset Raimo Katainen
pe 13.3. 18:30 Iisalmi, rauhanyhdistys SRK:n perhe- ja diakoniatyön aluetilaisuus
pe 13.3. 18:30 paikka tarkentuu Raamattuluokka, Iisalmi
pe 13.3. 19:00 M ja J Kataisella Raamattuluokka, Lapinlahti
la 14.3. 16:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Varainkeruu ruokailu
su 15.3. 13:00 Lapinlahti, srk-talolla Seurat Kyösti Karppinen
su 15.3. 16:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Pyhäkoulu, Iisalmi
su 15.3. 17:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Martti Sallinen
su 15.3. 17:00 Varpaisjärvi, srk-talolla Seurat Esko Remes
ti 17.3. 17:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Päiväkerho, Iisalmi
ti 17.3. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Päiväkerho, Lapinlahti
ke 18.3. 19:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Esko Nissinen
pe 20.3. 18:00 Miestenilta
pe 20.3. 18:30 paikka tarkentuu Raamattuluokka, Iisalmi
la 21.3. 19:00 H&P Heide Nuortenilta Yksin yhdessä
su 22.3. 13:00 H ja M Pekkarisella Pyhäkoulu, Lapinlahti
su 22.3. 16:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Pyhäkoulu, Iisalmi
su 22.3. 17:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Jorma Sonninen
ti 24.3. 17:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Päiväkerho, Iisalmi
ke 25.3. 19:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Kullervo Rönkkö
to 26.3. 18:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Naistenilta
pe 27.3. 18:30 Lapinlahti, srk-talolla Opistoilta Ilkka Tissari
pe 27.3. 18:30 E & T Ruotsalainen Yläkouluilta
la 28.3. 07:00 Nuorten laskettelureissu Ukkohallaan Lähtö ry:ltä klo 07:00
su 29.3. 14:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Kodinpäivä Ilkka Tissari
ma 30.3. 18:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seuratoimikunnan kokous
ti 31.3. 17:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Päiväkerho, Iisalmi
ke 1.4. 19:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Markku Kumpulainen
pe 3.4. 18:30 L ja L Korhosella Seurat Timo Lukkari
pe 3.4. 18:30 paikka tarkentuu Raamattuluokka, Iisalmi
pe 3.4. 19:00 A ja E Nurmelalla Raamattuluokka, Lapinlahti
su 5.4. 13:00 H ja P Heidellä Pyhäkoulu, Lapinlahti
su 5.4. 14:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Pyhäkoulu, Iisalmi
su 5.4. 14:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Julkaisuesittely ja seurat Pekka Huhtala
ti 7.4. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Päiväkerho, Lapinlahti
su 12.4. 13:00 Lapinlahti, srk-talolla Seurat Esa Rimpiläinen ja Timo Mauno
su 12.4. 17:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Esa Rimpiläinen ja Timo Mauno
ma 13.4. 14:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Veikko Heide
ti 14.4. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Päiväkerho, Lapinlahti
pe 17.4. 18:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Miestenilta Lapinlahti järjestää
pe 17.4. 18:30 Paikka tarkentuu Raamattuluokka, Iisalmi
su 19.4. 13:00 Lapinlahti, srk-talolla Seurat Raimo Katainen
su 19.4. 17:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat
su 19.4. 17:00 L ja O Korhosella Seurat
ma 20.4. 18:00 Vieremä, kirkossa SRK:n lähetysseurat
ti 21.4. 17:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Päiväkerho, Iisalmi
ke 22.4. 19:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Martti Sallinen
pe 24.4. 18:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Miestenmyyjäiset
la 25.4. 19:00 A&A-P Heide Nuortenilta Lapsen usko
su 26.4. 13:00 Lapinlahti, srk-talolla Seurakuntapäivät Timo Aitto-Oja
ti 28.4. 17:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Päiväkerho, Iisalmi
ke 29.4. 19:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat
pe 1.5. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Myyjäiset, Lapinlahti
su 3.5. 13:00 K ja A Karppisella Pyhäkoulu, Lapinlahti
su 3.5. 14:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Pyhäkoulu, Iisalmi
su 3.5. 14:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat Martti Sallinen
ti 5.5. 17:30 Iisalmi, rauhanyhdistys Päiväkerho, Iisalmi
ti 5.5. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Päiväkerho, Lapinlahti
pe 8.5. 18:30 Vikki, Lakupetäjäntie 220, Pajujärvi Iisalmen ja Lapinlahden yhteinen Lapinlahden ja Iisalmen yhteinen
su 10.5. 13:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Kevät- ja äitienpäiväjuhla
ti 12.5. 18:00 Lapinlahti, srk-talolla Päiväkerho, Lapinlahti
to 14.5. 19:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Naistenilta
su 17.5. 13:00 Lapinlahti, srk-talolla Seurat
su 17.5. 17:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat
su 17.5. 17:00 Varpaisjärvi, srk-talolla Seurat
to 21.5. 13:00 Varpaisjärvi, srk-talolla Varpaisjärven kevätseurat
pe 22.5. 18:30 Lapinlahti, srk-talolla Aviopuolisoilta Markku Kosunen
su 24.5. 17:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Seurat
la 8.8. 18:00 Iisalmi, Kustaa Adolfin kirkossa Kesäseurat, viikkomessu
pe 14.8. 18:00 Iisalmi, rauhanyhdistys Alueellinen seurakalenterikokous

Tulevat tapahtumat

pe 28.2 18:00 Myyjäiset, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
Jorma Sonninen
su 1.3 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti, Hemmingissä, Lapinlahti
su 1.3 14:00 Pyhäkoulu, Iisalmi, ry:llä
su 1.3 14:30 Seurat, ry:llä
Markku Kumpulainen
su 8.3 13:00 Seurat, Lapinlahti, srk-talolla
Timo Lukkari
su 8.3 13:00 Seurat, Vieremä, srk-talolla
Pekka Huhtala
su 8.3 16:30 Pyhäkoulu, Iisalmi, ry:llä
su 8.3 17:00 Seurat, ry:llä
Veikko Heide
ti 10.3 17:30 Päiväkerho, Iisalmi, ry:llä
ti 10.3 18:00 Päiväkerho, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
ke 11.3 19:00 Opistomyyjäiset, ry:llä
Raimo Katainen
pe 13.3 18:30 SRK:n perhe- ja diakoniatyön aluetilaisuus, ry:llä
pe 13.3 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi, paikka tarkentuu, Iisalmi
pe 13.3 19:00 Raamattuluokka, Lapinlahti, M ja J Kataisella, Lapinlahti
la 14.3 16:00 Varainkeruu ruokailu, ry:llä
su 15.3 13:00 Seurat, Lapinlahti, srk-talolla
Kyösti Karppinen
su 15.3 16:30 Pyhäkoulu, Iisalmi, ry:llä
su 15.3 17:00 Seurat, ry:llä
Martti Sallinen
su 15.3 17:00 Seurat, Varpaisjärvi, srk-talolla
Esko Remes
ti 17.3 17:30 Päiväkerho, Iisalmi, ry:llä
ti 17.3 18:00 Päiväkerho, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
ke 18.3 19:00 Seurat, ry:llä
Esko Nissinen
pe 20.3 18:00 Miestenilta, , Iisalmi
pe 20.3 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi, paikka tarkentuu, Iisalmi
la 21.3 19:00 Nuortenilta, H&P Heide, Lapinlahti
Yksin yhdessä
su 22.3 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti, H ja M Pekkarisella, Lapinlahti
su 22.3 16:30 Pyhäkoulu, Iisalmi, ry:llä
su 22.3 17:00 Seurat, ry:llä
Jorma Sonninen
ti 24.3 17:30 Päiväkerho, Iisalmi, ry:llä
ke 25.3 19:00 Seurat, ry:llä
Kullervo Rönkkö
to 26.3 18:00 Naistenilta, ry:llä
pe 27.3 18:30 Opistoilta, Lapinlahti, srk-talolla
Ilkka Tissari
pe 27.3 18:30 Yläkouluilta, E & T Ruotsalainen, Iisalmi
la 28.3 07:00 Nuorten laskettelureissu Ukkohallaan, ,
Lähtö ry:ltä klo 07:00
su 29.3 14:30 Kodinpäivä, ry:llä
Ilkka Tissari
ma 30.3 18:00 Seuratoimikunnan kokous, ry:llä
ti 31.3 17:30 Päiväkerho, Iisalmi, ry:llä
ke 1.4 19:00 Seurat, ry:llä
Markku Kumpulainen
pe 3.4 18:30 Seurat, L ja L Korhosella, Varpaisjärvi Lapinlahti
Timo Lukkari
pe 3.4 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi, paikka tarkentuu, Iisalmi
pe 3.4 19:00 Raamattuluokka, Lapinlahti, A ja E Nurmelalla, Lapinlahti
su 5.4 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti, H ja P Heidellä, Lapinlahti
su 5.4 14:00 Pyhäkoulu, Iisalmi, ry:llä
su 5.4 14:30 Julkaisuesittely ja seurat, ry:llä
Pekka Huhtala
ti 7.4 18:00 Päiväkerho, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
su 12.4 13:00 Seurat, Lapinlahti, srk-talolla
Esa Rimpiläinen ja Timo Mauno
su 12.4 17:00 Seurat, ry:llä
Esa Rimpiläinen ja Timo Mauno
ma 13.4 14:30 Seurat, ry:llä
Veikko Heide
ti 14.4 18:00 Päiväkerho, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
pe 17.4 18:00 Miestenilta, ry:llä
Lapinlahti järjestää
pe 17.4 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi, Paikka tarkentuu, Iisalmi
su 19.4 13:00 Seurat, Lapinlahti, srk-talolla
Raimo Katainen
su 19.4 17:00 Seurat, ry:llä
su 19.4 17:00 Seurat, L ja O Korhosella, Varpaisjärvi Lapinlahti
ma 20.4 18:00 SRK:n lähetysseurat, Vieremä, kirkossa
ti 21.4 17:30 Päiväkerho, Iisalmi, ry:llä
ke 22.4 19:00 Seurat, ry:llä
Martti Sallinen
pe 24.4 18:00 Miestenmyyjäiset, ry:llä
la 25.4 19:00 Nuortenilta, A&A-P Heide, Hernejärventie 157d Iisalmi
Lapsen usko
su 26.4 13:00 Seurakuntapäivät, Lapinlahti, srk-talolla
Timo Aitto-Oja
ti 28.4 17:30 Päiväkerho, Iisalmi, ry:llä
ke 29.4 19:00 Seurat, ry:llä
pe 1.5 18:00 Myyjäiset, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
su 3.5 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti, K ja A Karppisella, Lapinlahti
su 3.5 14:00 Pyhäkoulu, Iisalmi, ry:llä
su 3.5 14:30 Seurat, ry:llä
Martti Sallinen
ti 5.5 17:30 Päiväkerho, Iisalmi, ry:llä
ti 5.5 18:00 Päiväkerho, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
pe 8.5 18:30 Iisalmen ja Lapinlahden yhteinen, Vikki, Lakupetäjäntie 220, Pajujärvi, Iisalmi
Lapinlahden ja Iisalmen yhteinen
su 10.5 13:00 Kevät- ja äitienpäiväjuhla, ry:llä
ti 12.5 18:00 Päiväkerho, Lapinlahti, Lapinlahti, srk-talolla
to 14.5 19:00 Naistenilta, ry:llä
su 17.5 13:00 Seurat, Lapinlahti, srk-talolla
su 17.5 17:00 Seurat, ry:llä
su 17.5 17:00 Seurat, Varpaisjärvi, srk-talolla
to 21.5 13:00 Varpaisjärven kevätseurat, Varpaisjärvi, srk-talolla
pe 22.5 18:30 Aviopuolisoilta, Lapinlahti, srk-talolla
Markku Kosunen
su 24.5 17:00 Seurat, ry:llä
la 8.8 18:00 Kesäseurat, viikkomessu, Iisalmi, Kustaa Adolfin kirkossa
pe 14.8 18:00 Alueellinen seurakalenterikokous, ry:llä

Nettiseurat

Kuopion ry lähettää seuroja Itä-Suomesta kuunneltavaksi internetin kautta. Nettiseuroja lähetetään myös Iisalmen ry:ltä. Aikataulut nettiseuroista löytyvät Kuopion ry:n sivuilta.

Kuuntele lähetystä täältä