Loading...
Toimintakalenteri2018-02-15T15:14:41+02:00

Tulevat tapahtumat

su 12.7.19:00Seurat toimitalolla
su 19.7.19:00Seurat toimitalolla
su 9.8.19:00Seurat toimitalolla
to 13.8.19:00Nuotioilta
varttuneet järj.
su 16.8.19:00Seurat toimitalolla
su 23.8.17:00Seurapuhe ja laulutuokio toimitalolla
la 29.8.13:00Myyjäiset toimitalolla
Merijärven myyjäiset
su 30.8.17:00Seurat toimitalolla
to 3.9.18:00päiväkerho-ompeluseurat toimitalolla
pe 4.9.19:00Raamattuluokka toimitalolla
RY.llä Raamattuluokkien yhteinen aloitus (kaikki opet)
la 5.9.19:00Rippijuhla v2020 rippikoulun käyneille
Raahen ry
su 6.9.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Hyväri Arto (THy)2. piiri Salmela Ville (IRe)3. piiri Hartikka Tuomas (PHa)
su 6.9.13:30Hartaus Salonkartanossa
su 6.9.17:00Seurat toimitalolla
ti 8.9.13:00Varttuneet
Jokitalolla
ti 8.9.17:30Päiväkerho
to 10.9.18:00Ompeluseurat, Raamattutunti toimitalolla
pe 11.9.19:00Raamattuluokka
pienet Hummasti Risto (JOUNI) isot Niemi Matti (SAARA)
la 12.9.19:00Nuortenilta: "seurustelu"
Pattijoen ry
su 13.9.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Ahola Pekka (THy)2. piiri Myllymäki Jarkko (KKo)3. piiri Hurme Henri (MOi)
su 13.9.17:00Seurat toimitalolla
ti 15.9.17:30Päiväkerho
to 17.9.18:00Kotiompeluseurat EjaP Aholalla, KjaK Kotajärvellä
E&P Aholalla, K&K Kotajärvellä
la 19.9.17:00Syysseurat, HPE Saloisten kirkossa
la 19.9.19:00Syysseurat, puheenvuoro "tulevaisuus ja toivo" toimitalolla
n Klo 19 Puheenvuoro "tulevaisuus ja toivo"
su 20.9.13:00Syysseurat toimitalolla
Puhe, väliaika, puhe
su 20.9.18:00Syysseurat toimitalolla
puhe, väliaika, puhe
ti 22.9.17:30Päiväkerho
to 24.9.18:00Opistomyyjäiset toimitalolla
pe 25.9.19:00Raamattuluokka
pienet Sorvari Jukka (PÄIVI) isot Poukkula Juha (VILLE)
la 26.9.19:00Nuorten seurat
Saloisten ry
su 27.9.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Vähäsarja Pekka (HKa)2. piiri Jurmu Teuvo (KKo)3. piiri Sorvari Jukka (MMa)
su 27.9.17:00Seurat toimitalolla
ma 28.9.18:30Sisarkerho toimitalolla
ti 29.9.17:30Päiväkerho
to 1.10.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 2.10.19:00Raamattuluokka
su 4.10.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Jokitalo Mikko (HKa)2. piiri Sippala Juhana (JJo)3. piiri Kotajärvi Tero (TEs)
su 4.10.13:30Hartaus Salonkartanossa
su 4.10.17:00Seurakuntailta toimitalolla
Kolehti Srk:n lähetystyölle
ti 6.10.17:30Päiväkerho
to 8.10.18:00päiväkerho-ompeluseurat toimitalolla
pe 9.10.19:00Raamattuluokka
su 11.10.13:00pyhäkoulu ja seurapuhe toimitalolla
Kaikki pyhäkoulupiirit (TEs)
ti 13.10.17:30Päiväkerho
to 15.10.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 16.10.19:00Raamattuluokka
su 18.10.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Vähäsarja Pekka (TVä)2. piiri Hallikainen Tuomas (JJo)3. piiri Hartikka Jarno (PHa)
su 18.10.13:00Seurat toimitalolla
ti 20.10.17:30Päiväkerho
to 22.10.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 23.10.18:00Aviopuolisoilta
Sisarkerho järj
pe 23.10.19:00Raamattuluokka
su 25.10.17:00Seurat toimitalolla
ti 27.10.17:30Päiväkerho
to 29.10.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 30.10.19:00Raamattuluokka
su 1.11.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Hyväri Mika (THy)2. piiri Hintikka Pasi (PHi)3. piiri Saukko Joona (MOi)
su 1.11.13:30Hartaus Salonkartanossa
su 1.11.17:00Seurat toimitalolla
ti 3.11.17:30Päiväkerho
to 5.11.18:00päiväkerho-ompeluseurat toimitalolla
pe 6.11.19:00Raamattuluokka
la 7.11.18:00Aviopuolisoilta toimitalolla
Sisarkerho järjestää
su 8.11.17:00Seurat toimitalolla
ti 10.11.17:30Päiväkerho
to 12.11.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 13.11.19:00Raamattuluokka
su 15.11.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Hyväri Iikka (HKa)2. piiri Ahopelto Matias (PHi)3. piiri Saari Terho (MMa)
su 15.11.13:00Seurat toimitalolla
ti 17.11.17:30Päiväkerho
to 19.11.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 20.11.19:00Raamattuluokka
su 22.11.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Kalliokoski Asko (HKa)2. piiri Yrjänä Ilkka (IRe)3. piiri Niskanen Esko (TEs)
su 22.11.17:00Seurapuhe ja julkaisuilta toimitalolla
ti 24.11.17:30Päiväkerho
to 26.11.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 27.11.19:00Raamattuluokka
su 29.11.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Myllylä Jere (TVä)2. piiri Tornberg Hannu (KKo)3. piiri Eskola Hannu (PHa)
su 29.11.17:00Seurat toimitalolla
ma 30.11.18:30Sisarkerhon pikkujoulu toimitalolla
ti 1.12.17:30Päiväkerho
to 3.12.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 4.12.19:00Raamattuluokka
su 6.12.12:00Pyhäkoulu
1. piiri Vähäsarja Pekka (TVä)2. piiri Hurme Risto (JJo)3. piiri Hartikka Ilpo (MOi)
su 6.12.13:30Hartaus Salonkartanossa
su 6.12.16:00Itsenäisyysjuhla
Pattijoki
ti 8.12.17:30Päiväkerho
to 10.12.18:00Ompeluseurat toimitalolla
pe 11.12.19:00Raamattuluokka
su 13.12.15:00Joulujuhla toimitalolla
pe 18.12.19:00Raamattuluokka
su 27.12.17:00Seurapuhe ja laulutuokio toimitalolla
pe 8.1.19:00Raamattuluokka
pe 15.1.19:00Raamattuluokka
pe 22.1.19:00Raamattuluokka
pe 29.1.19:00Raamattuluokka
pe 5.2.19:00Raamattuluokka
pe 12.2.19:00Raamattuluokka
pe 19.2.19:00Raamattuluokka