pe 29.3. |
19:00 |
Kärsimysajan virsien ja laulujen ilta Kirkko |
|
|
|
pe 29.3. |
20:30 |
iltahartaus Ry:llä |
|
|
Esko Ojanaho
|
la 30.3. |
19:00 |
Koillismaan nuortenilta Ry:llä |
|
|
Olli Pohjonen, Nuorten uskonelämän tukeminen
|
su 31.3. |
12:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Olli Pohjonen, Simo Kinnunen
|
su 31.3. |
18:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Olli Pohjonen, Simo Kinnunen
|
pe 5.4. |
18:00 |
Raamattuluokka, Nupe kodeissa |
|
|
|
su 7.4. |
12:00 |
Pyhäkoulu kodeissa |
|
|
|
su 7.4. |
13:30 |
Palvelukeskus seurat |
|
|
Raimo Kananen
|
su 7.4. |
17:00 |
Seurat Kirkko |
|
|
Vesa Turpeinen ja Ismo Antila
|
ke 10.4. |
12:00 |
Varttuneiden kerho Ry:llä |
|
|
Esko Ojanaho
|
pe 12.4. |
18:00 |
Raamattuluokka, Nupe kodeissa |
|
|
|
la 13.4. |
00:00 |
Ulkopuolinen varaus Ry:llä |
|
|
|
su 14.4. |
10:00 |
Jumalanpalvelus Kirkko |
|
|
Saarna, Raimo Kananen
|
su 14.4. |
18:00 |
Seurat ja julkaisuilta Ry:llä |
|
|
Arto Lohi
|
ti 16.4. |
18:00 |
Sisarkerho |
|
|
|
ke 17.4. |
17:00 |
Päiväkerho Ry:llä |
|
|
|
pe 19.4. |
18:00 |
Raamattuluokka, Nupe kodeissa |
|
|
|
su 21.4. |
12:00 |
Seurat Metsäkylässä |
|
|
Mikko Pätsi, Juha Myllyneva
|
su 21.4. |
12:00 |
Pyhäkoulu srk kerhotila ja kodit |
|
|
|
su 21.4. |
17:00 |
Seurat ja myyjäiskolehti Ry:llä |
|
|
Juha Myllyneva, Mikko Pätsi
|
pe 26.4. |
18:00 |
Raamattuluokka, Nupe |
|
|
|
la 27.4. |
19:00 |
Nuortenilta, Toivelauluilta Ry:llä |
|
|
Kari Louhisalmi, Toivelauluilta
|
pe 3.5. |
18:00 |
Raamattuluokka, Nupe kodeissa |
|
|
|
su 5.5. |
12:00 |
Yhteispyhäkoulu Ry:llä |
|
|
|
su 5.5. |
13:30 |
Palvelukeskus seurat |
|
|
Arto Lohi
|
su 5.5. |
17:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Ilkka Tahkola, Vesa Kumpula
|
ke 8.5. |
12:00 |
Varttuneiden kerho, retki |
|
|
Juha Turpeinen
|
ke 8.5. |
17:00 |
Päiväkerho Ry:llä |
|
|
|
to 9.5. |
13:00 |
Seurakuntapäivä Ry:llä |
|
|
Eero Hyytinen, Työssä sun valtakuntasi. Raimo K. pj.
|
la 11.5. |
15:00 |
Äitienpäivämyyjäiset Ry:llä |
|
|
Kari Louhisalmi, ryhmä 2
|
ke 15.5. |
17:00 |
Päiväkerho Ry:llä |
|
|
|
su 19.5. |
13:00 |
Kevätjuhla Ry:llä |
|
|
Juha Turpeinen
|
pe 24.5. |
18:00 |
Nupen kevätretki |
|
|
|
la 25.5. |
19:00 |
Suvis24 kirkkolaulutilaisuus Oulu |
|
|
|
su 26.5. |
12:00 |
Kevätretki |
|
|
Mikko Karjalainen
|
su 9.6. |
19:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Esko Ojanaho
|
su 23.6. |
19:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Mikko Karjalainen
|
to 4.7. |
18:00 |
Seurat Kallioniemi |
|
|
Juhani Palola, Kari Louhisalmi
|
su 14.7. |
19:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Raimo Kananen
|
su 21.7. |
19:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Ismo Antila
|
su 4.8. |
13:30 |
Palvelukeskus seurat |
|
|
Juha Turpeinen
|
pe 9.8. |
18:00 |
Toimikauden avaustapahtuma Ry:llä |
|
|
Raimo Kananen, järjestää myyj. ja rav.toimikunta
|
la 10.8. |
19:00 |
Seurat ja puheenvuoro Tyrävaara Tyräjärven Ry:llä |
|
|
|
su 11.8. |
18:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Vesa Turpeinen
|
la 17.8. |
18:00 |
Viikkomessu Kirkko |
|
|
Messu Pekka Soronen
|
la 17.8. |
19:30 |
Iltahartaus Ry:llä |
|
|
Arto Lohi
|
su 18.8. |
12:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Timo Hentilä, Pekka Kantola
|
su 18.8. |
17:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
Timo Hentilä, Pekka Kantola
|
su 25.8. |
12:00 |
Pyhäkoulu kodeissa |
|
|
|
su 1.9. |
13:30 |
Palvelukeskus seurat |
|
|
Ismo Antila
|
su 1.9. |
18:00 |
Seurat Ry:llä |
|
|
|
ti 3.9. |
18:00 |
Sisarkerhon naisten retki-ilta |
|
|
|
su 8.9. |
12:00 |
Pyhäkoulu srk kerhotila ja kodit |
|
|
|
pe 13.9. |
18:00 |
Syysmyyjäiset Ry:llä |
|
|
ryhmä 3
|
su 22.9. |
12:00 |
Pyhäkoulu kodeissa |
|
|
|
su 29.9. |
10:00 |
Perhekirkko Kirkko |
|
|
|
ti 8.10. |
18:00 |
Sisarkerho |
|
|
|
su 13.10. |
12:00 |
Pyhäkoulu srk kerhotila ja kodit |
|
|
|
su 27.10. |
12:00 |
Pyhäkoulu kodeissa |
|
|
|
su 27.10. |
18:00 |
Seurat ja julkaisuilta, myyjäiskolehti Ry:llä |
|
|
|
pe 15.11. |
19:00 |
Alustus aikuisille Ry:llä |
|
|
|
su 24.11. |
12:00 |
Pyhäkoulu srk kerhotila ja kodit |
|
|
|
la 30.11. |
15:00 |
Joulumyyjäiset Ry:llä |
|
|
ryhmät 4 ja 5
|
su 1.12. |
10:00 |
Perhekirkko Kirkko |
|
|
|
ti 3.12. |
18:00 |
Sisarkerhon jouluruokailu |
|
|
|
su 8.12. |
12:00 |
Pyhäkoulu Ry:llä |
|
|
|
su 15.12. |
13:00 |
Joulujuhla Ry:llä |
|
|
|